دانشگاههای Online دنیا

 سالهاست که تحصیل دردانشگاههای Online در بین بسیاری از مردم رواج یافته است. تنها در ایالت متحده آمریکا بالغ بر یک ملیون نفر در حال گرفتن مدارک معتبر تحصیلی خود از این سیستمهای آموزشی در رشته هایی چون: آموزش و پرورش، پرستاری، فن آوری اطلاعات، بازرگانی، حسابداری، مهندسی نرم افزار، حقوق جزائی، مدیریت مراکز بهداشتی و درمانی و سایر رشته های موجود میباشند. پیش بینی میشود که تا سال 2007 از هر 10 دانشجو یک نفر به طور تمام وقت در سیسمهای آموزشی Online ثبت نام کند. 

 مردم وقتی به سیستمهای Online آموزشی نگاه میکنند، تصور میکنند که این سیستمها به سیستم سنتی لطمه وارد میکند. ولی در کل، سیستم آموزش و پرورش در حال رشد و تکلامل است. بسیاری از افرادی که به واسطه داشتن کار تمام وقت و یا والدینی که مجبور به نگهداری از اطفال خود هستند و امکان شرکت در کلاسهای سنتی و متداول را ندارند میتوانند به راحتی از طریق اینترنت به تحصیل خود ادامه دهند. شما ممکن است که تصور کنید که سیستمهای آموزش و پرورش Online ارزانتر هستند چرا که این مراکز آموزشی قیمتهای کمتری را ارائه میدهند و دانشجویان در کلاسهای کمتری شرکت میکنند. اما چنانچه به طور کلی به این مسئله نگاه کنید درمییابید که هر دو سیستم در واقع دارای هزینه یکسانی هستند.

تحقیقات توسط صاحب نظران نشان داده است که 75% از کلاسهای Online به طور غیر همزمان انجام میگیرد. این به این معناست که دانشجویان میتوانند به راحتی با اساتید خود ارتباط برقرار کرده و در کلاس درس شرکت کنند بدون اینکه این کار را همزمان با اساتید و یا سایر دانشجویان انجام دهند. این خاصیت به ویژه برای دانشجویانی که در نقاط دیگری از جهان که دارای ساعات متفاوتی با مرکز آموزشی هستند، بسیار ارزشمند است. البته سیستمهای آموزشی Online نیز در شرایط خاصی، ایجاب میکنند که اساتید و دانشجویان همزمان وارد سیستم اینترنت شوند. این حالت بیشتر در مواقعی که کلاس حالت تکنیکی داشته مثلا واحدهای آزمایشگاهی و یا در صورتی که تجربه نمودن فرایندها و گرفتن بازتاب و نتیجه فوری ضرورت دارند، انجام میشود.

بهترین دانشگاههای Online

دانشگاه فینیکس   Web site: http://www.phoenix.edu

والدن    Web site: http://www.walden.edu

Regis University OnlineWeb site: http://www.regisonline.org

Ellis College of NYITWeb site: http://ellis.nyit.edu

American Intercontinental UniversityWeb site: http://www.aiuonline.edu

DeVry University:  Web site: www.devry.edu

eCornell University:  Website: http://www.ecornell.com

University of Maryland- University College:  Web site: http://www.umuc.edu

Strayer University:  Web site: http:// www.strayer.edu

/ 10 نظر / 35 بازدید
سامان

سلام اولين بار ه به وبلاگتون سر مي زنم . مو فق باشي

سپهری

سلام وجود اين دانشگاهها می تواند در آموزش عالی همگانی خيلی موثر باشد به روزم

صبا

سلام... خيلی جالب بود اما من يک سوال داشتم ... ؟ اين دانشگاه ها دوره مجانی هم دارند

بهنام

در پاسخ سوال صبا بايد بگويم که اين کلاسها دوره مجانی ندارند ولی سیستم های آموزشی Online به ویژه برای دانشجویان بین المللی بسیار مقرون به صرفه میباشد. چرا که آنها میتوانند در هزینه هایی چون: هزینه مسافرت و تهیه مسکن و هزاران هزینه های کوچک دیگری که به دنبال نقل مکان به یک منطقه جدید پدیدار میشود صرفه جویی نمایند. علاوه بر صرفه جوئی های مالی، شما میتوانید با شرکت در کلاسهای Online در وقت خود نیز صرفه جوئی کنید.

اما۳۲

سلام وبلاگتون با همه وبلاگها فرق داره . آموزنده است . فرصت نکردم کامل بخونمش ولی بايد يه وقت حسابی برای مطالعه اش بگذارم . شبيه همشهری ها هم هستيد . به هر حال خوشحالم که کسی پیدا شده که می شه ازش چيز ياد گرفت بهم سر بزنید . .

پاکزاد

جناب قلی زاده عزيز سلام تالار گفتمان فرهنگ رسانه (فضايي عمومي براي گفتمان در حوزه علوم ارتباطات اجتماعي) به نشاني : www.mediaculture.parsbb.com راه اندازي شد. منتظر حضور شما و ساير دوستان هستيم .

پاکزاد

جناب قلی زاده عزيز سلام تالار گفتمان فرهنگ رسانه (فضايي عمومي براي گفتمان در حوزه علوم ارتباطات اجتماعي) به نشاني : www.mediaculture.parsbb.com راه اندازي شد. منتظر حضور شما و ساير دوستان هستيم .

نهال

سلام ... من دانشجوي سال آخر خبرنگاری دانشکده خبر هستم ... یه چند سالی هم هست که کار خبر می کنم ... با اجازتون چند تا از مطلبهای وبلاگتون رو برای يکی از تحقيقها برداشتم ... مرسی

علي كريمي

سلام دوروز دیگه نوروز میاد و همه چیز را تازه میکنه سال،ماه،روزها،هوا و طبیعتو فقط یک چیز کهنه می شود که به همه آن تازگی ها می ارزه دوستیمون سال نو مبارک