MEDIA MANAGEMENT

این وبلاگ در مورد مدیریت رسانه و علوم ارتباطات می باشد.
 
دانشگاههای Online دنیا
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/۱٢/٢۱ : توسط : بهنام رضاقلی زاده

 سالهاست که تحصیل دردانشگاههای Online در بین بسیاری از مردم رواج یافته است. تنها در ایالت متحده آمریکا بالغ بر یک ملیون نفر در حال گرفتن مدارک معتبر تحصیلی خود از این سیستمهای آموزشی در رشته هایی چون: آموزش و پرورش، پرستاری، فن آوری اطلاعات، بازرگانی، حسابداری، مهندسی نرم افزار، حقوق جزائی، مدیریت مراکز بهداشتی و درمانی و سایر رشته های موجود میباشند. پیش بینی میشود که تا سال 2007 از هر 10 دانشجو یک نفر به طور تمام وقت در سیسمهای آموزشی Online ثبت نام کند. 

 مردم وقتی به سیستمهای Online آموزشی نگاه میکنند، تصور میکنند که این سیستمها به سیستم سنتی لطمه وارد میکند. ولی در کل، سیستم آموزش و پرورش در حال رشد و تکلامل است. بسیاری از افرادی که به واسطه داشتن کار تمام وقت و یا والدینی که مجبور به نگهداری از اطفال خود هستند و امکان شرکت در کلاسهای سنتی و متداول را ندارند میتوانند به راحتی از طریق اینترنت به تحصیل خود ادامه دهند. شما ممکن است که تصور کنید که سیستمهای آموزش و پرورش Online ارزانتر هستند چرا که این مراکز آموزشی قیمتهای کمتری را ارائه میدهند و دانشجویان در کلاسهای کمتری شرکت میکنند. اما چنانچه به طور کلی به این مسئله نگاه کنید درمییابید که هر دو سیستم در واقع دارای هزینه یکسانی هستند.

تحقیقات توسط صاحب نظران نشان داده است که 75% از کلاسهای Online به طور غیر همزمان انجام میگیرد. این به این معناست که دانشجویان میتوانند به راحتی با اساتید خود ارتباط برقرار کرده و در کلاس درس شرکت کنند بدون اینکه این کار را همزمان با اساتید و یا سایر دانشجویان انجام دهند. این خاصیت به ویژه برای دانشجویانی که در نقاط دیگری از جهان که دارای ساعات متفاوتی با مرکز آموزشی هستند، بسیار ارزشمند است. البته سیستمهای آموزشی Online نیز در شرایط خاصی، ایجاب میکنند که اساتید و دانشجویان همزمان وارد سیستم اینترنت شوند. این حالت بیشتر در مواقعی که کلاس حالت تکنیکی داشته مثلا واحدهای آزمایشگاهی و یا در صورتی که تجربه نمودن فرایندها و گرفتن بازتاب و نتیجه فوری ضرورت دارند، انجام میشود.

بهترین دانشگاههای Online

دانشگاه فینیکس   Web site: http://www.phoenix.edu

والدن    Web site: http://www.walden.edu

Regis University OnlineWeb site: http://www.regisonline.org

Ellis College of NYITWeb site: http://ellis.nyit.edu

American Intercontinental UniversityWeb site: http://www.aiuonline.edu

DeVry University:  Web site: www.devry.edu

eCornell University:  Website: http://www.ecornell.com

University of Maryland- University College:  Web site: http://www.umuc.edu

Strayer University:  Web site: http:// www.strayer.edu